Zapraszamy na Ferie z Ekonomią

Nie masz pomysłu na ferie? Jesteśmy jedną z 65 szkół w Polsce, które podjęły się realizacji projektu „Ferie z ekonomią” Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej. Zapraszamy uczniów klas II i III gimnazjum do udziału w projekcie w pierwszym tygodniu ferii zimowych.

„Ferie z ekonomią” są to  dodatkowe zajęcia z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości (prowadzone przez studenta), w ramach których uczniowie poprzez udział w grach i zabawach ekonomicznych będą przyswajali wiedzę. Odwiedzą również lokalnego przedsiębiorcę oraz pobliski bank. Przewidziane są upominki dla wszystkich uczestników oraz nagrody dla najaktywniejszych uczniów, a w perspektywie możliwa wycieczka do Warszawy.

W projekcie „Ferie z ekonomią” jego uczestnicy zdobędą kluczowe umiejętności, takie jak: postawa przedsiębiorcza, inicjatywność, zaradność, niezbędną wiedzę ekonomiczną i społeczną oraz związane z nimi kompetencje obywatelskie, które pomogą im w niedalekiej przeszłości w funkcjonowaniu w życiu społecznym i zawodowym.

Zainteresowani uczniowie zgłaszają się do sekretariatu. Nabór trwa do końca tygodnia.

tekst: A. Gralak