I miejsce i wyróżnienie w konfrontacjach artystycznych

W dniu 9 stycznia 2018 r. w łęczyckim Domu Kultury odbyły się XXIII Powiatowe Konfrontacje Artystyczne Szkół. Jest to cykliczne wydarzenie, które umożliwia szkolnym grupom teatralnym zaprezentowanie swoich scenicznych umiejętności.

Tym razem uczniowie naszej szkoły przygotowali dwa przedstawienia. Pierwsze z nich jest efektem pracy uczniów klas drugich oddziałów gimnazjalnych oraz sześcioosobowej grupy dziewcząt ze szkoły podstawowej. „W labiryncie życia” - to historia walki młodego człowieka o miłość, społeczną akceptację i własne marzenia. Uniwersalne przesłanie spektaklu zyskało uznanie jury i zgromadzonej na widowni publiczności, która nie szczędziła naszym aktorom słów uznania. Zdobyli oni I miejsce. Warto dodać, że nagroda indywidualna dla najlepszej aktorki przypadła Aleksandrze Śmiechowskiej- uczennicy klasy IIF.

Tymczasem trzecioklasiści z oddziałów gimnazjalnych przenieśli nas do XIX-wiecznej Łodzi. Podróż w przeszłość, możliwa dzięki zastosowaniu nowoczesnych technik teatralnych, skłoniła oglądających do refleksji nad współczesnym konsumpcjonizmem. Doceniło to jury, przyznając przedstawieniu wyróżnienie.

Z całą pewnością tegoroczne zmagania teatralne możemy uznać za wyjątkowo udane- w końcu nagrodzono dwa nasze przedstawienia. Aktorom dziękujemy za wytężoną pracę i gratulujemy sukcesu.

AM