Polish English German

Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Władysława Łokietka

Topola Królewska, Oddziały Gimnazjalne

„A nadzieja znów wstąpi w nas…”, czyli nostalgiczne przedstawienie uczniowskie

Okres Świąt Bożego Narodzenia i poprzedzające go dni to szczególny czas. Czas radosnego wyczekiwania, nadziei, pokoju, miłości, ale też czas, gdy najbardziej odczuwa się niedostatek i brak rodzinnego ciepła. W tych dniach kierujemy nasze myśli ku bliskim, rodzinom, krewnym, znajomym, ale też ku osobom starszym czy samotnym.

Ta właśnie myśl spowodowała, że po raz kolejny spotkaliśmy się na gminnej Wigilii. W sobotnie popołudnie, 15 grudnia 2018 roku, mury naszej szkoły gościły wiele osób z terenu naszej gminy, wśród  których znalazły się zarówno osoby starsze, samotne, niepełnosprawne, jak i władze gminy Łęczyca, na czele z panem wójtem Jackiem Rogozińskim. Przybyli również przedstawiciele duchowieństwa w osobach ks. Kamila Leśniewskiego oraz o. Rubena Bekeszczuka, dyrektorzy szkół z terenu gminy Łęczyca, pracownicy GOPS-u  i Urzędu Gminy oraz zaproszeni goście. Swoją obecnością zaszczycili nas również starosta powiatu łęczyckiego pan Janusz Mielczarek oraz dyrektor biura senatora RP Przemysława Błaszczyka - pani Anna Straszewska.

Uroczystość wigilijną rozpoczął występ uczniów Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Wł. Łokietka w Topoli Królewskiej, którzy pod opieką p. A. Łuczaka i J. Tracza przygotowali nostalgiczne i pełne refleksji przedstawienie bożonarodzeniowe, pt.
„A nadzieja znów wstąpi w nas…”. Sceny dialogowe przeplatały się z barwną dekoracją oraz kolędami i pastorałkami
w wykonaniu szkolnego chóru „Pierożki” oraz zespołu „Maryśki i Jaśki
z Łyncyckiego”, które prowadzi p. M. Tober.

Po zakończeniu części artystycznej nasi uczniowie otrzymali symboliczne paczki i wraz z opiekunami wysłuchali życzeń, po czym zasiedli do wigilijnego stołu, by wspólnie z przybyłymi skosztować świątecznych potraw.

Tydzień później nasi młodzi artyści zaprezentowali swój występ przed szkolną społecznością, za co otrzymali gromkie brawa
i podziękowania od dyrektora szkoły p. Z. Sobora, który na zakończenie spotkania skierował ciepłe i miłe życzenia do wszystkich uczniów i pracowników szkoły.