Polish English German

Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Władysława Łokietka

Topola Królewska, Oddziały Gimnazjalne

Gruzja w sercu Topoli!

,,Gość jest darem danym od Boga” – to gruzińskie przysłowie, o którego autentyczności mogli przekonać się uczniowie klasy IIIC, IIID, IIIF oraz IIC podczas lekcji w ramach projektu ,,Gruzja w sercu Polski” autorstwa Lidii Majdy i Katarzyny Oleskiej, realizowanego dzięki Akademii Liderów – programowi wspierającego lokalne inicjatywy społeczne i historyczne. Zajęcia poprowadziła Lidia Majda - absolwentka Gimnazjum w Topoli Królewskiej, pomysłodawczyni „Gruzji w sercu Polski”.

Czytaj więcej: Gruzja w sercu Topoli!

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

Zielona szkoła - Hiszpania.

Minął już prawie miesiąc nauki, jednak pogoda za oknem ciągle przypomina nam o lecie i wakacjach. Ciężko nam zapomnieć o chwilach spędzonych na wyjazdach, koloniach i obozach. Podczas tegorocznych wakacji grupa prawie pięćdziesięciu osób uczestniczyła w koloniach w Lloret de Mar w Hiszpanii.

Czytaj więcej: Zielona szkoła - Hiszpania.

Nasi gimnazjaliści wśród najlepszych krasomówców

 

W dniu 20 września 2018 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego "Pięknie opowiedzieć Ojczyznę". Wśród najlepszych krasomówców regionu znaleźli się nasi gimnazjaliści.

Czytaj więcej: Nasi gimnazjaliści wśród najlepszych krasomówców