Gimnazjum przyjęło rajd

W ramach projektu edukacyjnego nasi uczniowie, we współpracy z sąsiadami ze szkoły podstawowej,  14 września br. przywitali uczestników rajdu „Szlakiem Walk nad Bzurą”.

Ta patriotyczna impreza swój finał miała na obiektach sportowych w naszym gimnazjum. Przybyłych piechurów przywitał dyrektor Samorządowej Szkoły Podstawowej im. W. Łokietka, Zbigniew Sobór, oraz uczniowie Gimnazjum im. Cz. Miłosza, którzy w ten sposób zrealizowali projekt edukacyjny. Pomysłodawcą projektu był Emil Matusiak z kl. II c, a opiekunem grupy projektowej pani Aleksandra Bednarska. Grupa projektowa przygotowała dla gości szereg konkursów: zabawę w czołg, bieg z balonami napełnionymi wodą, skakanie na skakance oraz kręcenie hula-hoop. Wielką popularnością wśród wszystkich cieszyło się przeciąganie liny.

Organizatorzy rajdu, członkowie łęczyckiego oddziału PTTK, zadbali o dodatkowe atrakcje: konkurs plastyczny, turniej wiedzy o Bitwie nad Bzurą oraz konkurs piosenki żołnierskiej. W tym ostatnim nasz uczeń, Krzysztof Kowalski, zajął I miejsce.

Goście i gospodarze bawili się świetnie, zajadając się pyszną pomidorówkę przygotowaną przez naszych kucharzy. Uczniowie Miłoszówki snują już plany na następny rok, przygotowują gry i zabawy na przyjęcie rajdu. Być może będzie już u nas działać szkolne koło PTTK. Dlatego zapraszamy wszystkich: przyjdźcie do nas i bawcie się dobrze!