Mamy nową przewodniczącą SU

Patrycja Zarzycka z IE wrzuca głos do urnyWyborczy szał zawładnął gimnazjum. Każdy, kogo choć trochę interesuje życie naszej szkolnej społeczności, głosował na swojego faworyta. Co roku bowiem we wrześniu odbywają się wybory do zarządu SU.

Startować mogli przedstawiciele klas drugich i trzecich. Jedenastu kandydatów 30 września br. toczyło zaciętą walkę na głosy. W ramach kampanii wyborczej każdy z nich wcześniej przygotował plakat, aby zaprezentować wszystkim rówieśnikom swoją kandydaturę i stosowny program wyborczy. W tym roku z plakatów trochę „wiało” nudą i pustką. Widniały na nich odrobinę nierealne hasła (czysty populizm polityczny) i oczywiście zdjęcia, zdjęcia i jeszcze raz zdjęcia. Oglądając je, można się było poczuć, jakby przeglądało się profil na najbardziej popularnym portalu społecznościowym.  Dobrych haseł było jak na lekarstwo. Ale było to lekarstwo na sukces.Paulina Granosik lubi się spełniać artystycznie

W dzień wyborów sztaby wyborcze rozdawały ulotki z wizerunkami swoich kandydatów. Te działania były niezwykle motywujące, ponieważ frekwencja wyborcza osiągnęła prawie 94 %. Co ciekawe, w klasie ID wyniosła równe 100 %.

Po przeliczeniu wszystkich głosów okazało się, że największym uznaniem wyborców cieszyła się Paulina Granosik z IIIB, która otrzymała równo 100 głosów, co było równoznaczne z wyborem jej na przewodniczącą SU. Jej zastępcą została Patrycja Krawczyk (IIID), ciesząca się 64 głosami poparcia. Skarbnikiem wybrano Szymona Kuleczkę z IIIC (42 głosy), a sekretarzem – Marię Dębińską z IIB (41 głosów).

Paulina, nowa przewodnicząca, podzieliła się z nami swoimi odczuciami. – Cieszę się z wygranej, ale czuję wielką odpowiedzialność – podkreślała nowa szefowa SU. Zdradziła również, że miała swoich faworytów w walce „o tron”, i opowiedziała o swoich pierwszych pomysłach, takich jak: okolicznościowe audycje radiowe, dni i bale tematyczne. Wspomniała także o legalizacji telefonów komórkowych. Zwyciężczyni dziękuje wszystkim bardzo serdecznie za głosy i za zaufanie, którym została obdarzona.

Pierwszym testem dla naszego nowego zarządu będzie ślubowanie pierwszaków połączone z Dniem Edukacji Narodowej. Ponoć szykuje on jakąś niespodziankę dla naszych nowych kolegów. (Ola Kosecka y suave)Dokładne wyniki głosowania