Gimnazjum im. Czesława Miłosza

w Topoli Królewskiej

Okazują pomocną dłoń dzieciom

Nasi gimnazjaliści w TPDJedna z Młodzieżowych Grup Inicjatyw Obywatelskich w naszym gimnazjum zaangażowała się w pomoc podopiecznym z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Łęczycy. Jest to godna naśladowania postawa.

Gimnazjaliści, którzy biorą udział w powyższym projekcie pod opieką pani Agnieszki Wyrzykowskiej, odwiedzili w piątek, 27 września, łęczycką placówkę TPD w celu pomocy dzieciakom. Jednym z zadań MGIO Pomocna Dłoń jest pomoc w nauce, wspólne zabawy jako forma aktywnego spędzania czasu wolnego.

Grupa ma zamiar odwiedzać ognisko regularnie, aby lepiej zrozumieć duże problemy małych ludzi. W naszych gimnazjalistach widać ogromne zaangażowanie. Co najważniejsze, jest to ich inicjatywa, dlatego nie można powiedzieć, że robią oni cokolwiek z przymusu.

Na pierwszym spotkaniu w budynku TPD odbyła się dyskoteka, którą zbliżyła do siebie naszą młodzież i znajdujące się tam dzieci. Były też czas na wspólne zabawy i oczywiście odrabianie lekcji.

Nasze gimnazjum jest dumne, że ma w swoich zastępach młodych ludzi, którzy potrafią poświęcić swój czas innym, a nie tylko sobie. To właśnie z nich powinno się brać przykład.

Aleksandra Kosecka II b