Polish English German

Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Władysława Łokietka

Topola Królewska, Oddziały Gimnazjalne

Pierożki do śpiewania

Jury podczas przesłuchaniaJako że pierożek jest rodzaju męskiego, powinien sugerować skład czysto męski. Nic podobnego…  Wyłoniony w ramach castingu zespół wokalny składa się w większości z dziewcząt. W większości, bo w składzie znalazł się tylko jeden odważny. Chłopiec.

Wszyscy, którzy odkryli w sobie talent do śpiewania, mieli okazję wziąć udział w castingu do szkolnego zespołu wokalnego „Pierożki”, działającego w naszym gimnazjum. Na przesłuchaniach we wtorek, 17 września, zjawiło się kilkanaście osób, którymDominik Granosik - jedyny mężczyzna w "Pierożkach" przydzielono numerki jak w eliminacjach do Idola, a ich predyspozycje wokalne oceniało jury w składzie: Krzysztof Góralczyk – muzyk, Martyna Wdowiak – wokalistka zespołu – oraz Marcin Tober – nauczyciel muzyki, opiekun zespołu wokalnego i przede wszystkim muzyk.

Uczestnicy castingu wykonali po dwa utwory: pierwszy obowiązkowy, czyli hymn szkoły, oraz drugi – dowolny. Jurorzy wyłonili skład zespołu wokalnego, który będzie pracował nad brzmieniem i formą utworów muzycznych, uświetniał szkolne oraz pozaszkolne uroczystości, reprezentował gimnazjum na festiwalach i konkursach.

Trzeba przyznać, że większość młodych ludzi należycie oceniła swoje możliwości. Tych, którzy się pomylili, było bardzo mało. A „Pierożki”? Nazwa może przywodzić kulinarne skojarzenia. Nikt tu jednak potraw nie zamierza serwować. „Pierożki” prowokują, zastanawiają. Co znaczą? Nic. To raczej wynik rozmów „dyrygenta” zespołu z przyjacielem. A może tylko żart?

(mtob y suave)