Warning: copy() [function.copy]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/gmtk2013/domains/gmtk2013.idl.pl/public_html/plugins/content/mavikthumbnails/mavikthumbnails.php on line 668

Warning: copy(http://www.gmtk.edu.plimages/aktualnosci/Jury podczas przesuchania.JPG) [function.copy]: failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/gmtk2013/domains/gmtk2013.idl.pl/public_html/plugins/content/mavikthumbnails/mavikthumbnails.php on line 668

Pierożki do śpiewania

Jury podczas przesłuchaniaJako że pierożek jest rodzaju męskiego, powinien sugerować skład czysto męski. Nic podobnego…  Wyłoniony w ramach castingu zespół wokalny składa się w większości z dziewcząt. W większości, bo w składzie znalazł się tylko jeden odważny. Chłopiec.

Wszyscy, którzy odkryli w sobie talent do śpiewania, mieli okazję wziąć udział w castingu do szkolnego zespołu wokalnego „Pierożki”, działającego w naszym gimnazjum. Na przesłuchaniach we wtorek, 17 września, zjawiło się kilkanaście osób, którymDominik Granosik - jedyny mężczyzna w "Pierożkach" przydzielono numerki jak w eliminacjach do Idola, a ich predyspozycje wokalne oceniało jury w składzie: Krzysztof Góralczyk – muzyk, Martyna Wdowiak – wokalistka zespołu – oraz Marcin Tober – nauczyciel muzyki, opiekun zespołu wokalnego i przede wszystkim muzyk.

Uczestnicy castingu wykonali po dwa utwory: pierwszy obowiązkowy, czyli hymn szkoły, oraz drugi – dowolny. Jurorzy wyłonili skład zespołu wokalnego, który będzie pracował nad brzmieniem i formą utworów muzycznych, uświetniał szkolne oraz pozaszkolne uroczystości, reprezentował gimnazjum na festiwalach i konkursach.

Trzeba przyznać, że większość młodych ludzi należycie oceniła swoje możliwości. Tych, którzy się pomylili, było bardzo mało. A „Pierożki”? Nazwa może przywodzić kulinarne skojarzenia. Nikt tu jednak potraw nie zamierza serwować. „Pierożki” prowokują, zastanawiają. Co znaczą? Nic. To raczej wynik rozmów „dyrygenta” zespołu z przyjacielem. A może tylko żart?

(mtob y suave)