„Bezpieczny w sieci” - program profilaktyczny, którego celem jest zapewnienie uczniom bezpieczeństwa w sieci

Internet jest wspaniałym wynalazkiem, skarbnicą wiedzy, narzędziem komunikacji, edukacji, rozrywki i zabawy, pozwala poznać ludzi z całego świata, ułatwia naukę i pracę ale może być również niebezpieczny. Szczególnie narażone na negatywne treści zamieszczane na stronach WWW są dzieci i młodzież szkół podstawowych i gimnazjów.
        Internet to system składający się z wielu elementów, które są ze sobą powiązane. Pierwszym podstawowym elementem Internetu jest sieć komputerów, do której może się włączyć każdy, kto takie urządzenie posiada. Połączenie to daje ogromne możliwości, zapewnia rozmaite typy komunikacji bez ograniczeń czasowych i przestrzennych. Drugim ważnym elementem Internetu są użytkownicy Sieci. To oni wpływają na jej wygląd i sposoby, w jaki się ją wykorzystuje. Trzecim istotnym elementem Internetu jest wszystko to, co w nim robią użytkownicy, czyli zasoby.... Download this file (bezpieczny_w_sieci.pdf)

Opracowała mgr Marta Kowalczyk