Comenius – partnerskie projekty szkół

Prowadzący - Ewelina Gryglewska, Renata Kubiak i Marcin Tober

W lutym 2013 nasza szkoła złożyła wniosek do Agencji Narodowej o dofinansowanie projektu w ramach programu Socrates Comenius – Partnerskie projekty Szkół. W lipcu otrzymaliśmy informację o akceptacji wniosku i otrzymaniu dotacji. Projekt pod tytułem „Music Is the Beating heart of Culture” („Muzyka bijącym sercem kultury”) będzie realizowany w latach 2013 – 2015

z następującymi szkołami:  (Islandia) Smáraskóli w mieście Kópavogur, (Turcja) Yunus Emre İmam Hatip Lisesi w Stambule, (Irlandia Płn.) Bloomfield Primary School w mieście Bangor, (Czechy) Základní umělecká škola w mieście Vsetín, (Włochy) Instituto Comprensivo "A.GRAMSCI" - Campalto w Wenecji, (Niemcy) Theresia Gerhardinger Grundschule, w mieście Moosburg a.d. Isar. Grupa projektowa składa się z 16 uczniów uzdolnionych językowo, artystycznie i informatycznie, wyłoniona w drodze 2-etapowego castingu. Pierwszym działaniem w ramach realizacji projektu było utworzenie szkolnego kącika Comeniusa. W październiku uczniowie utworzą prezentację multimedialną na temat szkoły i kraju, która zostanie przedstawiona na spotkaniu organizacyjnym we Włoszech. Troje nauczycieli bezpośrednio zaangażowanych w realizację projektu wyjeżdża 22 października 2013 do Wenecji aby przedyskutować harmonogram działań i zaplanować dwuletnią współpracę. Oprócz rozmów ściśle związanych z pracą nad realizacją projektu, wszyscy nauczyciele będą obserwować sposób pracy włoskich pedagogów a koordynatorzy z poszczególnych krajów partnerskich przeprowadzą po jednej lekcji języka angielskiego we włoskiej szkole.