Noworoczny Konkurs Tańca

Zabawa choinkowa w Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej i w tym roku nie mogła się odbyć bez Noworocznego Konkursu Tańca. Na parkiecie konkurowały ze sobą solistki, reprezentacje klas lub całe zespoły klasowe. Tam gdzie jest współzawodnictwo, muszą być i nagrody. Na tę główną (puchar przechodni dla zwycięskiego oddziału) apetyt miała nie jedna klasa. W pozostałych kategoriach przysługiwały: puchar dla solistki, dyplomy oraz bonusy uczniowskie.

Oceny wszystkich układów tanecznych dokonywało jury w składzie: pani Agnieszka Borowska (reprezentantka rodziców) oraz nauczyciele - pani Anna Wypych-Wilińska, pani Anna Kępista i pan Andrzej Łuczak.

Konkurs otworzyły kolorowe i żywiołowe cheerleaderki prezentując swój nowy układ taneczny. Po nich pałeczkę przejęły solistki. Nina Stasiak po raz kolejny udowodniła swoją klasę – zawodowo wykonany hip hop w jej wydaniu wzbudził duży aplauz publiczności. Jury przyznało jej główną nagrodę. Drugie miejsce zmysłowym i kobiecym pokazem do utworu Bailando Enrique Iglesiasa i Sean Paula wytańczyła sobie Angelika Łuczak. Nie zawiodła też Martyna Poluchowicz. Przepiękne i ekspresyjne wykonanie jazzu zagwarantowało jej trzecią pozycję. Wyróżnienie otrzymała Natalia Królak po udanej prezentacji tańca nowoczesnego.

Po występach solowych przyszedł czas na rywalizację miedzyklasową. Do udziału w konkursie przystąpiło aż 12 oddziałów. Szczególnie miłym zaskoczeniem był fakt, iż wszystkie klasy pierwsze zgłosiły swoją gotowość do zabawy. Występy były niezwykle różnorodne. Od zumby, tańców latino, disco przez taniec nowoczesny, folkowy po klasyczny. Można było również dostrzec fragmenty musicalowe oraz elementy gry aktorskiej! Dobór strojów i rekwizytów dodawał uczniowskim występom oryginalności i atrakcyjności. Jury po wyjątkowo krótkich, lecz burzliwych obradach zdecydowało o przyznaniu następujących miejsc:

• wyróżnienie dla klasy IIC
  • III miejsce - klasa IIIA
  • II miejsce -  klasa IB

Bezkonkurencyjna okazała się klasa IIIB odbierając główną nagrodę w postaci Pucharu Przechodniego.

Nauczyciele wychowania fizycznego zapraszają przedstawicieli wszystkich klas uczestniczących w konkursie oraz solistów po odbiór bonusów.

Dziękujemy wszystkim występującym za potężną dawkę emocji i mocnych wrażeń.

Do zobaczenia za rok!