Polish English German

Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Władysława Łokietka

Topola Królewska, Oddziały Gimnazjalne

Nasi piłkarze zdobyli I miejsce [ZDJĘCIA]

 

W dniu 19.02.2015r nasza szkoła wzięła udział w Mistrzostwach Powiatu Łęczyckiego w Piłce Halowej Chłopców w Piątku.

 

Do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn z powiatu:

 • Grabów
 • Piątek
 • Nowy Gaj
 • Witonia
 • Topola Królewska

W skład naszej drużyny wchodziło 10 uczniów:

 1. Banaszewski Adrian
 2. Kiendzierski Bartłomiej
 3. Krysztofiak Bartłomiej
 4. Kucner Adam
 5. Daniel Sobczak
 6. Fogiel Adam
 7. Grejner Mateusz
 8. Turkowski Kamil
 9. Tadysiak Daniel
 10.  Jasiński Michał

Pierwszy pojedynek piłkarski stoczyliśmy z Nowym Gajem, który zakończył się wynikiem 3:0. Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Adam Fogiel x 2 i Daniel Tadysiak. Wyjątkowo wymagającym przeciwnikiem okazała się drużyna z Piątku. Przez większą część meczu wynik był bezbramkowy. Dopiero w ósmej minucie padła bramka  decydująca o pozytywnym dla nas zakończeniu spotkania. Pierwszą bramkę straciliśmy z Grabowem. Mimo wszystko nasza drużyna stanęła na wysokości zadania dzięki czemu pojedynek zakończył się wynikiem 3:1 (bramki: Tadysiak, Turkowski, Fogiel) Zdecydowanie najtrudniejszym okazał się mecz z Witonią. Jednak nasi piłkarze znów pokazali świetną formę i pokonali przeciwnika aż 4 bramkami (Fogiel x 2, Jasiński, Krysztofiak) Organizatorzy rozgrywek wyłonili króla strzelców, którym szczęśliwie okazał się zawodnik naszej drużyny Adam Fogiel.

Na uwagę zasługuje fakt, iż naszą drużynę cechowała wysoka kultura sportowa i gra według zasad fair-play. W przeciwieństwie do większości zespołów, nasi chłopcy wiedzieli jak należy zachować się po zakończonym spotkaniu. Niewątpliwie wpływ na to miały rozegrane przed feriami Mistrzostwa Szkoły w Halowej Piłce Nożnej. Nauczyciele w-fu położyli duży nacisk na właściwe zachowania zawodników podczas rozpoczęcia i zakończenia każdego z meczów.

Wszystkim chłopcom gratulujemy I miejsca i życzymy kolejnych spektakularnych sukcesów.