Projekt edukacyjny - „Organizujemy zawody sportowe”.

Uczniowie klasy II B byli w tym roku szkolnym organizatorem Mistrzostw Szkoły w Halowej Piłce Nożnej, w ramach projektu edukacyjnego – „Organizujemy zawody sportowe”.

Projekt realizowany był pod opieką p. Marcina Banasiaka a realizowali go Hubert Antczak, Adrian Banaszewski, Bartłomiej Krysztofiak i Jakub „Krzychu” Milczarek. Efektem finalnym projektu był udział 10 drużyn – reprezentantów klas w Mistrzostwach.

Nieformalnym liderem grupy projektowej był Hubert Antczak, to właśnie na nim spoczęła większość pracy organizacyjnej, której podołał bardzo dobrze.

Jak zwykle najwięcej trudności sprawiło sędziowanie, a kolejni uczniowie mieli okazję przekonać się jak bardzo jest to trudna i niewdzięczna funkcja. Nie mniej cały projekt okazał się być bardzo udany. Zmaganiom towarzyszyły wielkie emocje, również na trybunach. Sytuacja w meczach bardzo dynamicznie się zmieniała, często w ostatniej chwili. Był smak sukcesu i porażki. W finale była również pozytywna atmosfera, na czym zależało najbardziej nauczycielom wychowania fizycznego. A finałowy mecz miedzy klasą IIB a IIIC okazał się być najbardziej dramatyczny i spektakularny. Wynik meczu i zarazem decydujący wynik zawodów zapadł w ostatniej minucie! Pomimo świetnej dyspozycji strzeleckiej Adama Fogla, zdecydował jednak duch walki drużynowej w której zwyciężyła klasa IIB. Drugie miejsce zajęła klasa IIIC a trzecie IIID.