Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce

Tradycyjnie już maj to czas Mistrzostw Powiatu w Lekkoatletyce.

Jak co roku nasi gimnazjaliści startowali w konkurencjach indywidualnych, mając możliwość porównać się z najlepszymi zawodnikami powiatu na stadionie miejskim w Łęczycy. Oprócz zawodników reprezentujących szkołę kolejny raz w tych zawodach, szansę spróbowania swych sił miał każdy kto wypadł dobrze na szkolnych sprawdzianach i konkursach.

Już od jakiegoś czasu mamy dwie bardzo utalentowane i utytułowane biegaczki – Julitę Dębowską z kl IIB i Patrycję Cichocką z kl IIA. Julita wprawdzie w swojej dotychczas głównej konkurencji 600m zdobyła II miejsce, lecz świetnie zadebiutowała w biegu 100 m zdobywając I miejsce. Natomiast Patrycja po dramatycznej i walecznej końcówce biegu 600 m zajęła nieoczekiwanie I miejsce.

Bardzo dobrze wypadli też skoczkowie w dal – Jakub Milczarek z IIB i debiutant Marcin Mikołajczyk zajmując egzekwo III miejsce. Marcin zajął również III miejsce w biegu 100m chłopców gdzie konkurencja była ogromna – startowało ok. 20 zawodników z całego powiatu.

Bartek Kiendzierski w znakomitym stylu wywalczył III miejsce w biegu 1000m.

Dla pozostałych startujących osób, zwłaszcza z klas pierwszych, był to doskonały czas na rozpoznanie swoich predyspozycji i możliwości, zdobywając doświadczenie w atmosferze przyjaznej rywalizacji.