Gimnazjum im. Czesława Miłosza

w Topoli Królewskiej

Strefa kibica w szkole

Od kilku dni nasi uczniowie obserwują zmagania polskich siatkarzy w Pucharze Świata w Japonii. Ze względu na inną strefę czasową mecze transmitowane są w telewizji przed południem. Nie jest to przeszkodą dla fanów sportu z Gimnazjum im. Cz. Miłosza w Topoli Królewskiej! :)

Telewizor na parterze szkoły, na którym zazwyczaj wyświetlane są informacje dotyczące zastępstw, odwozów itp., stał się ,,sercem” topolskiej strefy kibica. Gdy tylko zabrzmi dzwonek na przerwę, kilkudziesięciu miłośników siatkówki biegnie przed ekran i z zapartym tchem ogląda rywalizację Polaków. Każdemu zdobytemu punktowi towarzyszą gromkie brawa. Warto dodać, że w mediach społecznościowych pojawiało się wiele akcji mających na celu zachęcenie nauczycieli do kibicowania razem z uczniami podczas Pucharu Świata w Japonii. ,,Miłoszówka” spisała się na piątkę z plusem.

Sport łączy Polaków, dlatego topolska strefa kibica jest świetną okazją do integracji społeczności szkolnej. Dla prawdziwych fanów sportu niewiele jest rzeczy przyjemniejszych od wspólnego dopingowania kadry narodowej.

Tekst:  Lidia Majda IID