Z wizytą w Banku Pekao S.A. w Kutnie

W dniu 28 października w ramach obchodów Tygodnia dla Oszczędzania członkowie Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości odwiedzili Bank Pekao S.A. Oddział I w Kutnie. Dyrektor banku pan Michał Stajuda przedstawił krótką historię bankowości w Polsce oraz zapoznał nas z usługami placówki. Nasze zainteresowanie wzbudziła szczególnie oferta bankowości mobilnej. Pan dyrektor zadawał nam wiele pytań dotyczących działalności banków komercyjnych. Na większość odpowiedzieliśmy poprawnie, tym samym udowodniliśmy, że mamy sporą wiedzę ekonomiczną.
Następnie oprowadzono nas po całym budynku banku. No, prawie po całym, bo niestety nie wpuszczono nas do skarbca :) Braliśmy również udział w krótkim kursie rozpoznawania autentyczności banknotów polskich. Na zakończenie każdy z nas otrzymał ulotki bankowe oraz długopisy z logo Banku Pekao S.A.