Gimnazjum im. Czesława Miłosza

w Topoli Królewskiej

Tydzień dla Oszczędzania 2015

Tydzień dla Oszczędzania to ogólnopolska, edukacyjna akcja społeczna, której celem jest promowanie idei oszczędzania oraz przekazywanie wiedzy z zakresu racjonalnego gospodarowania środkami finansowymi. Ostatni dzień października zaś obchodzony jest na całym świecie jako Światowy Dzień Oszczędzania. My też postanowiliśmy zorganizować szkolne obchody TDO.
Przedstawiciele Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości przeprowadzili w klasach pierwszych zajęcia na temat oszczędzania w życiu codziennym, racjonalnego gospodarowania budżetem oraz inwestowania nadwyżek finansowych. Na korytarzach szkolnych można było zauważyć plakaty, wierszyki, hasła związane z tematem miesiąca. Wszystko po to, aby uświadomić młodzieży korzyści z szeroko pojętego oszczędzania. Zorganizowaliśmy również wyjazd do zaprzyjaźnionego Banku Pekao w Kutnie. W Światowy Dzień Oszczędzania wszyscy uczniowie naszego gimnazjum mogli wziąć udział w quizie związanym oczywiście z tą tematyką (za poprawną odpowiedź można było otrzymać słodką nagrodę). Nasza akcja jak zawsze cieszyła się dużym zainteresowaniem :)