X Gala Szkolnych Klubów Przedsiębiorczości

23 października w warszawskim Centrum Nauki Kopernik odbyła się dziesiąta Gala IMPULS zorganizowana przez Narodowy Bank Polski i Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Spotkali się podczas niej przedstawiciele szkół – uczniowie i nauczyciele, którzy aktywnie realizowali projekty edukacyjne z zakresu ekonomii, finansów i przedsiębiorczości. Wśród nich nie zabrakło reprezentantów SKP z Miłoszówki.

W gali wzięli udział członkowie klubu: przewodnicząca – Lidia Majda, wiceprzewodnicząca – Kamila Józwiak oraz Katarzyna Oleska, Zuzanna Kubiak i Wojciech Misiak. Trzy z wymienionych dziewcząt to zwyciężczynie ogólnopolskiego konkursu na komiks ekonomiczny. Lidka, Kasia i Zuza za komiks pt. „Ekonomia na Olimpie”, który w zabawny sposób pokazuje, jak powinno się zakładać i prowadzić firmę. Dziewczęta otrzymały bardzo atrakcyjne nagrody w postaci kart podarunkowych do sieci sklepów EMPIK. Ileż to będzie nowych książek, nowych pomysłów... Nagrody uczniom i nauczycielom wręczali Dyrektor Departamentu Edukacji i Wydawnictw NBP Dariusz Jadowski oraz Dyrektor ds. Programowych i Ewaluacji Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości Marianna Miszczak. Nasz Szkolny Klub Przedsiębiorczości zajął tym razem I miejsce w województwie oraz III miejsce w kraju w rankingu NBP. Opiekunki klubu – panie Jolanta Kuropatwa i Agnieszka Wyrzykowska – otrzymały tytuły Najlepszego Nauczyciela Przedsiębiorczości w województwie łódzkim!
Uroczystą galę uświetniły przemówienia prof. Eugeniusza Gatnara – członka Zarządu NBP, prof. Łukasza Turskiego – przewodniczącego Rady Programowej Centrum Nauki Kopernik, Ferdynanda Ruszczyca - dyrektora Centrum Pieniądza NBP. Swoją obecnością galę zaszczyciła także Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska.

Tekst: Zuzanna Kubiak, kl.2b
Foto: Kamila Józwiak, kl. 2d