Gimnazjum im. Czesława Miłosza

w Topoli Królewskiej

Przewodnicząca SKP zajmuje 1-sze miejsce w konkursie organizowanym przez NBP

W dniu 9 grudnia 2015 roku w Narodowym Banku Polskim w Warszawie odbyła się gala finałowa podsumowująca ogólnopolski konkurs NBP na pracę pisemną o tematyce ekonomicznej „Kooperatywa z sukcesem – pomysł na wspólny biznes, spełniający potrzeby społeczności lokalnej". Nagrodę za zdobycie I miejsca w tym konkursie z rąk Prezesa NBP, Marka Belki, otrzymała Lidia Majda, szefowa Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości.

„Czy warto poświęcać swój wolny czas na projekty i konkursy? Pisać całe weekendy prace, sprawozdania? Zostawać w szkole do późna? Moja odpowiedź brzmi: ZDECYDOWANIE TAK! Tylko ciężką pracą można osiągnąć sukces. Oczywiście, samemu trudno zaistnieć. Na szczęście w Gimnazjum im. Cz. Miłosza w Topoli Królewskiej pracują nauczyciele, którzy prowadzą uczniów po drodze do zwycięstwa. P. Agnieszka Wyrzykowska i p. Jolanta Kuropatwa, założycielki Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości, to właśnie one zaraziły mnie pasją do ekonomii, a na ich lekcjach kształcę się w tej dziedzinie. To dzięki nim 9 grudnia br. wzięłam udział w uroczystej gali laureatów ogólnopolskiego konkursu na pracę pisemną ,,Kooperatywa z sukcesem – pomysł na wspólny biznes, spełniający potrzeby społeczności lokalnej" organizowanego przez NBP pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Tego dnia ogłoszono wyniki – dla mnie jak najbardziej pomyślne.

W kameralnej sali im. Władysława Grabskiego w centrali NBP w Warszawie zgromadzili się laureaci, koordynatorzy oraz członkowie kapituły tegorocznej edycji konkursu. Pierwszy przemawiał gospodarz – Prezes NBP, Pan Marek Belka. W swoim wystąpieniu nawiązał do współpracy ludzi w lokalnym środowisku. Żartobliwie wspomniał również, że zna się z prezesem banku centralnego Szwecji, więc w przyszłości wystarczy tylko telefon i Nagrodę Nobla będziemy mieć w kieszeni. Następnie głos zabrała przewodnicząca jury, dr Halina Wasilewska-Trenkner, członek Rady Polityki Pieniężnej, która w swoim przemówieniu omówiła tematykę prac. Streściła również najlepszą prace w kategorii gimnazjum – mojego autorstwa. Później nadszedł czas na wręczenie nagród. ,,Kooperatywa..." dla mnie okazała się bezcenna... Za opisanie działalności spółdzielni socjalnej zajmującej się wyrobem folklorystycznych pamiątek we współpracy ze spółdzielnią uczniowską ,,Topolanka Junior" otrzymałam nagrodę, gratulacje i uścisk dłoni prezesa NBP! Warto dodać, że Pan Marek Belka złożył wyrazy uznania dla Gimnazjum w Topoli Królewskiej oraz dla p. J. Kuropatwy i p. A. Wyrzykowskiej za aktywną realizację projektów. Ja również dołączam się do tych podziękowań. Galę uświetnił występ Magdaleny Dereń, zwyciężczyni ,,debiutów" na opolskim festiwalu. Na koniec laureaci zaspokoili swój głód podczas bankietu. „Chcieć to móc". Samemu ciężko coś zdziałać, ale jestem przekonana, że dzięki współpracy uczniów i wsparciu nauczycieli, sukces jest na wyciągnięcie ręki!"

Lidia Majda, kl. IID

Przewodnicząca SKP