Gminomaniacy na podsumowaniu mPotęgi w Centrum Nauki Kopernik

15 marca br. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbył się Piknik Matematyczny podsumowujący II edycję programu mPotęga. Organizatorem przedsięwzięcia była Fundacja mBanku w partnerstwie z Fundacją Dobra Sieć.

W imprezie brało udział wielu pasjonatów matematyki ze szkół podstawowych i gimnazjów. Nie zabrakło również i nas. Na piknik przybyli przedstawiciele zespołu uczniowskiego „Gminomaniacy”, którzy zrealizowali  projekt „Matematyczne wędrówki po Gminie Łęczyca”.

Wszystko zaczęło się częścią oficjalną. Przywitała nas pani Justyna Dżbik- Kluge, na co dzień pracująca w Polskim Radiu. Następnie głos zabrała przedstawicielka mFundacji, która podsumowała pracę szkół w ramach programu mPotęga.  Na koniec tej części pikniku Klub Naukowy Fenix w interesujący sposób przybliżył nam tematykę układów dynamicznych, odpowiadając na pytanie postawione
w tytule prezentacji „Kiedy lew zjada zebrę?”

Po części oficjalnej zwiedzaliśmy wystawy Centrum Nauki Kopernik. Kolejnym punktem programu były warsztaty dotyczące budowania figur przestrzennych. Dowiedzieliśmy się na przykład, jak zrobić dwudziestościan foremny przy użyciu ziemniaków i wykałaczek.

Wszyscy uczestnicy pikniku otrzymali drobne upominki, a Szkolny Klub Przedsiębiorczości – gry planszowe.